(ВИДЕО) Жаре во „Еден на еден“ открива: Како најлесно да се избориме против коронавирусот?

Екипата на Еден на Еден подготови специјална провомајска емисија, снимена во отвореното студио, во излетничка атмосфера. Жаре цело време ќе врти скара, а гостин му е актерот Гораст Цветковски.
Како најлесно да се избориме против вирусот Ковид- 19, знае Бубо Каров. Еден од начините на познатот комичар е дека коронавирусот ќе го снема ако ставиме долна облека на главата, а ќе се заштитиме со маска направена од пластично шише.


Ова е дел од муабетот на Бубо и на Жаре во новата Еден на Еден „Скараџиска“, која ќе се емитува на во недела, на Канал 5 од 18.30.
Екипата на „Еден на Еден“ подготови специјална провомајска емисија, снимена во отвореното студио, во излетничка атмосфера. Жаре цело време ќе врти скара, а гостин му е актерот Гораст Цветковски.

Додека Жаре прави бургери и Гораст ќе се пофали со својот специјален кулинарски рецепт и со уште многу интересни муабети.
Погледнете ја најавата за Еден на Еден „Скараџиска“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Улогата во серијата која Македонците ја обожаваа ја извадила од депресија и зависност, а животот и го одбележал несреќна љубов…

Денеска Ерика има 58. години, а на нејзиниот Инстаграм профил ја следат речиси 5 милиони …