Дневник на мажот кој се борел со КОВИД-19: „Како да имав ИЗГОРЕНИЦИ НА ГРАДИТЕ, толку болеше. А дишењето? Е, тоа беше борба!“

Еден Канаѓанец (43) опишал пет неделна битка со корона вирусот и ги повикал сите да бидат внимателни и да останат дома.
Дневникот за КОВИД-19 го објавил на „Имгур“ каде што напишал дека бил болен пет недели а последните два дена ги поминал во борба, кога му било најлошо, бил во болницата.
Првично, тој мислел дека страда од грип, имал треска, притисок на градите и болно грло. Тој не кашлал.


Имал лесна треска неколку дена, имал кашлица, а според телефонските совети на надлежната служба, тој останал дома додека не се влошила неговата состојба, пренесува Мирор.
Во тоа време, имал пријавено притисок на градите и две недели по првите симптоми, тој напишал: „Сè уште можам да го почувствувам во градите. Тоа е како нешто да гори на левата и десната града, сè уште кашлам. Немам треска додека ова го пишувам, но се случува, така оди во круг “.Тој додал дека дава се од себе, но дека го болат белите дробови:
„Се чувствувам како белите дробови да ми се всушност уморни“.
Тој се разбудил следниот ден во два часот утрото размислувајќи да повика брза помош затоа што не можел да дише и почнал да паничи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се слави Свети Григориј Чудотворец, епископ Неокесариски: Вториот Мојсеј исполнува желби ако го направите ова!

Божји човек и голем чудотворец, нарекуван втор Мојсеј. Роден од незнабожни родители, но угледни и …