Видео со повеќе од 9. милиони прегледи: Тинејџер и баба танцувале па станале ѕвезди на Тик Ток

Осумнаесетгодишниот Британец, Луис Ли има собрано повеќе од девет милиони прегледи и скоро милион лајкови благодарение на неговиот танц со баба.
Имено, на 76-годишната баба и ги однел нејзините намирници и со неа се дружел од безбедно растојание, и ја охрабри да му се придружи во забавен предизвик кој завладеал со сè попопуларната социјална мрежа, Тик тек.

@lewisleighhso today I went to get my nans essential groceries and when I delivered them we made a tiktok lol ##fyp ##foryou ##nan ##uk ##grandma


♬ Laxed Siren Beat Loop – Jawsh 685


Многумина ги насмееало како бабата брзо ја совладала кореографијата, па не недостасувале ентузијастички коментари.
„Ова е најдоброто видео на Интернет“, заклучил еден од придружниците.
“Ова е слатко. Прекрасно е како да поминувате време со баба. Мене сè уште ми недостасува баба и покрај тоа што таа ја нема веќе некое време”, коментирал друг.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …