(ВИДЕО) На 53. години воодушевил со вештината, брзината и силата – Мајк Тајсон го урнал Инстаграм: Погледнете како протресува, удира… „Јас сум лошо момче – засекогаш“, коментирал Тајсон.

Мајк Тајсон воодушешил со вештината, брзината и силовитоста што ги демонстрирал со видео од тренинг објавена на Инстаграм.
Видеото, на кое се гледа 53.годишникот како испорачува канонадаод удари кои одекнуваат како експлозија, брзо се изместува и на крајот „испукува бомба“ со десната рака, за десет часа го погледнале пет милиони луѓе.


View this post on Instagram

I’m a Bad Boy for Life. Watch #BadBoysforLife now on DVD Blueray @willsmith @martinlawrence #stillthebaddestmanontheplanet


A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on


„Јас сум лошо момче засекогаш“, прокоментирал Тајсон, со спектакуларна слика од самиот себеси во акција, лансирајќи лавина коментари, меѓу кои се издвојува непоразениот шампион на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов: „Не можам да верувам во тоа. Ова е сосема друго ниво“.
„Брат, ме натера да поминувам низ ‘ебениот ѕид’. Се упатувам кон теретана …“, открил The Rock дека бил инспириран од Iron Mike.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Легендарниот тренер Чиро Блажевиќ за болеста: „Имам големи болки, ракот ми се прошири на сите коски и црниот дроб“

Откако неодамна беше снимен како шета низ Загреб придружуван од неговиот син Мирослав, Мирослав Чиро …