(ФОТО) Славниот водител добил син:„Како геј ориентирано дете никогаш не помислив дека тоа е можно!“

Презентерот на Си-Ен-Ен, Андерсон Купер станал татко на 52.годишна возраст, а гордиот татко порачал дека во толку тешко време, потребно е да се задржиме на оние моменти што нè прават среќни.
Андерсон објавил фотографија на која го држи својот три дена стар син, и напиша во емотивна објава дека малечкиот Вајат Купер, со тежина од 3,2 килограми при раѓањето, го добил името на неговиот татко, кој починал кога Андерсон имал само 10. години.
“Се надевам дека ќе бидам добар татко како него. Мојот син е сладок, мек, здрав и среќен сум. Како геј дете, никогаш не мислев дека ќе станам татко”, напишал тој, заблагодарувајќи им се на сите што во денешно време го обозможиле тоа.
Тој исто така напишал дека им е благодарен на сите лекари и медицински сестри кои биле на раѓањето на неговиот син, но и на сурогат мајката што го донела на свет.
„Сурогат мајката која го донесе мојот син на свет има прекрасно семејство, сопруг и деца кои и пружија голема поддршка и ние сме благословени што го имаме ова семејство во нашите животи“, додал водителот.
Веста,пренесува Си-Ен-Ен, била големо изненадување за гледачите затоа што Купер не зборувал јавно за тоа дека сака да има деца.


View this post on Instagram

I want to share with you some joyful news. On Monday, I became a father. This is Wyatt Cooper. He is three days old. He is named after my father, who died when I was ten. I hope I can be as good a dad as he was. My son's middle name is Morgan. It's a family name on my mom's side. I know my mom and dad liked the name morgan because I recently found a list they made 52 years ago when they were trying to think of names for me. Wyatt Morgan Cooper. My son. He was 7.2 lbs at birth, and he is sweet, and soft, and healthy and I am beyond happy. As a gay kid, I never thought it would be possible to have a child, and I’m grateful for all those who have paved the way, and for the doctors and nurses and everyone involved in my son's birth. Most of all, I am grateful to a remarkable surrogate who carried Wyatt, and watched over him lovingly, and tenderly, and gave birth to him. It is an extraordinary blessing – what she, and all surrogates give to families who cant have children. My surrogate has a beautiful family of her own, a wonderfully supportive husband, and kids, and I am incredibly thankful for all the support they have given Wyatt and me. My family is blessed to have this family in our lives I do wish my mom and dad and my brother, Carter, were alive to meet Wyatt, but I like to believe they can see him. I imagine them all together, arms around each other, smiling and laughing, happy to know that their love is alive in me and in Wyatt, and that our family continues.


A post shared by andersoncooper (@andersoncooper) on


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Румена Бужаровска: Приказната е сржта на филмот

Нарација во книжевноста и филмот, е темата на која попладнево пред Битолчани зборуваше македонската писателка, …