(Рецепт) Одлична идеја за појадок: Јајца печени во шунка

Одвојте 20. минути и подгответе нешто необично…а вкусно…
Потребно е:
4 јајца
8 тенки кришки шунка
4 кришки тост
сол, црн пипер
Подготовка: калапот за мафини намачкајте го со маргарин или путер. Тостот обликувајте го според кришките шунка и зацврстете со чепкалка. На една кришка тост потребни се две кришки шунка. Ставете во вдлабнувањето на калапот. Во средина искршете јајце, зачинете со сол и црн пипер по вкус. Ставете да се пече во претходно загреана рерна, на 200. степени, околу 10. до 15. минути. Доколку сакате ровки јајца печете помалку.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …