(ВИДЕО) ДА УЖИВАМЕ ВО МАКЕДОНСКАТА МУЗИКА: „Чија си“ во изведба на Благој Нацоски

Времето во кое живееме кај музичките уметници како да придонесе за секојдневни предизвици…
Меѓу они кои си прави такви предизвици е секако македонскиот тенор кој со децении твори и делува во Италија…А, колку е тешка состојбата со корона вирусот во Италија сите добро знаеме…
Сепак, на Благоја олеснување во сето тоа му претставува музиката…После творбата со Александар и Дац но и неговите роднини најновото од Нацоски е „Чија си“, секако во негова изведба…
Слушнете како Благоја ја изведува култната и севременска „Чија си“…


Čija si – Slave Dimitrov

Пред некое време на мојот профил Инстаграм направив анкета за најубава македонска песна на сите времиња. Најголем број на гласови доби „Чија си“ од Славе Димитров но и мене ми е една од најомилените. Денес една музичка прегратка од мене токму со неа <3#stayhome #седисидома


Gepostet von Blagoj Nacoski am Sonntag, 26. April 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …