(ВИДЕО+ФОТО) СОЦИЈАЛНА ДИСТАНЦА – Принцезата Шарлот ќе го слави петтиот роденден – откриено како ќе учествува кралицата

Вилијам, Кејт и нивните три деца – шестгодишниот принц Џорџ, славеникот Шарлот и двегодишниот принц Луис, се во изолација во Норфолк
Британската принцеза Шарлот ќе го прослави својот петти роденден со торта,со игра и видео повик на Zoomu со нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора.


Војводата и војвотката од Кембриџ организираат видео повик за Шарлот да ја помине следната сабота со семејството и пријателите, додека ги почитуваат мерките за физичко растојание воведени за борба против пандемијата.
Вилијам, Кејт и нивните три деца – шестгодишниот принц Џорџ, славеничката Шарлот и двегодишниот принц Луис – се во изолација во Норфолк, но ќе се обидат Шарлот да се забавува на својот роденден следната недела и покрај околностите на кои коронавирусот го принуди светот.


Вилата Анмер, свадбениот подарок на кралицата на Вилијам и Кејт, се наоѓа на пространот имот Сандринхем. Семејството може да ужива во долги прошетки и излети додека се уште е изолирано.
„Прабабата ќе и’се придружи на нејзиниот голем ден“, открил извор за The Sun”.
Кралицата престојува во замокот Виндзор со сопругот. Војводата од Единбург, 98-годишниот принц Филип и е многу приврзана на малечката Шарлот и треба да учествува и во видео повикот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Трагедија на скијање: Починал најпознатиот француски актер

Францускиот актер Гаспар Улиел, кој глуми во претстојната серија на Марвел „Moon Knight“, загинал во …