(ФОТО) Глумецот станал хит на интернет: Не дозволил маската да го спречи во пушењето!

Холивудскиот актер Бен Афлек не дозволил маската да го спречи да пуши цигара.
Додека од една страна, тој е заштитен од коронавирус, Афлек не се чини дека многу размислува за тоа дека пушењето исто така е штетно за здравјето.

Сепак, наскоро стана хит на Интернет.

„Фотографиите на Бен Афлек се толку стресни за мене, но јас бев особено шокирана од овие“, напишала една корисничка на Твитер.

„Бен Афлек ќе остане единствен откако ќе помине оваа апокалипса“, се пошегувал друг корисник на оваа социјална мрежа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Идеи за уредување: Како малиот стан да изгледа пространо!

Дизајнерката за уредување на ентериери Челзи Браун живее во стан од 48. квадратни метри во …