(ФОТО) СУДБИНИ – Ја пронашла последната порака од сопругот кој починал од корона вирус:„Ако најдеш некого…“

Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него…
Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него. Последните месеци од својот живот ги поминал на лекување од вирусот корона, и Дури кога од болницата и биле вратени неговите работи и кога го прегледувала неговиот мобилен телефон за да ги спаси фотографиите, таа ја нашла последната порака што и’ ја напишал.


“Те сакам со сето мое срце и со тебе го поминав најдобриот живот што можев да го замислам. Среќен сум и горд што сум твој сопруг и татко. Кејти, ти си најубавата и најгрижлива личност што некогаш сум ја сретнал. Ти си навистина единствена. Потруди се да го проживееш животот со истата среќа и страст што ме натера да се заљубувам во тебе. Да те гледам како најдобра мајка на нашите деца е една од најдобрите работи што ми се случија“, напишал тој.


Кејти не знаела дека тој ја снимил пораката, а сигурна е дека тој ја напишал неколку недели пред да почине.
„И покрај тоа што тој се бореше цел месец, знаев дека до последната секунда тој сакаше мене и на децата да ни биде обро. Тој знаеше дека мора да ми напише нешто затоа што долго време не можевме да разговараме“, рекла таа за „Buzzfeed”.“.
Во пораката јасно и ставил до знаење дека сака после него таа, ако може,да пронајде среќа и љубов.


“Бев многу среќен. Ако најдеш некого, не двоуми се ако знаеш дека тој ќе ве сака тебе и децата. Јас би го сакал тоа за вас. Секогаш биди среќна без оглед на се”, напишал Џон.
Двајцата се запознале додека студирале, а се венчале во 2013. година. Имаат две деца, двегодишниот Браејдан и Пени, која има само 10. месеци.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) МОРБИДНО – КОРОНА ЖУРКАТА ГО ЧИНЕЛА ЖИВОТ: Отишол на забава да докаже дека ковидот е измама, а во последните часови горко се покајал!

Еден млад човек од Тексас кој починал од коронавирус е жртва на грозоморен тренд на …