Зошто жените кои го прават првиот чекор во врската имаат подобар љубовен живот?

СТЕРИОТИПНО, навикнати сме мажите да преземаат иницијатива во врската од почетокот на врската до свршувачка. Сепак, според истражувањето спроведено од популарната страница за запознавање OkCupid, време е жените да излезат од зоната на удобност и да ги преземат работите во своите (многу способни) раце.
Жените не треба да губат време чекајќи да се појави дечкото кој ги исполнува условите. Поточно, според стандардите на страниците за запознавање, мажите испраќаат многу повеќе пораки од жените, а тоа е факт. Оваа стратегија го има истиот принцип како и риболовот, колку е поголема мрежата што ја фрлате, толку се подобри вашите шанси да фатите нешто или некого, пишува Bright Side. Спротивно на тоа, жените се во можност да поминат месеци на страниците за запознавање и да не започнат со комуникација затоа што, погодувате, чекаат принц на бел коњ. Но, навистина е време тие да престанат да седат со скрстени раце.

За дополнително да ве охрабриме на овој чекор, издвоивме неколку причини зошто жените кои го прават првиот чекор во врска секогаш имаат подобар љубовен живот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОЛКУ ОРЕВИ, А КОЛКУ ДРУГИ ЈАТКИ ТРЕБА ДА ЈАДЕМЕ ДНЕВНО: За максимална корист!

Јатките се важен дел од здравата исхрана, заедно со свеж зеленчук и овошје. Ниту една …