(ВИДЕО) Дали бисте се осмелиле да го возите: Ферари оди 372 км/час!

„Ferari laferrari“ на германскиот автопат „Autobahn” достигнал брзина од 372 км/час

„FERARI laferrari“ бил првиот хибриден модел на овој светски познат ббренд, а на светската сцена дебитирал во 2013 година.
Забрзувањето на овој модел на Ферари е неверојатно, а во приложеното видео можете да видите дека достигнува неверојатни 372 км на час во седмата брзина, додуша, на празен автопат.
Ферари го заврши производството на моделот „laferrari“ во 2016. година кога започнало производството на„ferari laferrari“ Aperta.
Погледнете како изгледало патешествието на овој автомобил во приложеното видео.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Иновација во која се вложени повеќе од 8 милијарди долари– IQOS

 Филип Морис Интернешнл (ФМИ) прави трансформација во тутунската индустрија со цел да создаде иднина без …