(ВИДЕО) Гигантското бебе ги шокирало луѓето на Интернет: Неговата мајка моли да бидат пољубезни!

Ако на TikTok го забележавте огромното бебе Гавин, мора да ве разочараме. Станува збор за тригодишно дете високо 109. сантиметри, кое поради своето бебешко лице и ќелава глава на многумина им наликува на бебе.
Според неговата мајка, Гавин бил голем уште од раѓање. Роден е долг 48 сантиметри а тежок 3.147 грама.

@kat.027##gav ##applesandbananas


♬ Apples and Bananas – The Sunshine Singers


„Ние кај педијатар одиме на редовни прегледи и тој уште од раѓањето е вон неговата вообичаена крива за раст“, изјави мајката Кат за BuzzFeed News.
Нејзиниот син ја сака „Ноќта на вештерките“, роденденските забави и шарените бонбони. Деновите ги поминува играјќи со мајка му, татко му и 16-годишниот брат Калеб на нивната фарма во Америка. Но, за време на изолацијата тој станал sвезда на „ТикТок“. Кат се приклучила на таа социјална мрежа и го претставила својот син на светот.

@kat.027##candywasted ##baby ##eastereggs


♬ Ice Ice Baby – Vanilla Ice

„Му кажав на мојот сопруг, во неделата наутро, дека ќе го направам sвезда и тоа е она што се случи“, додава тој.
Таа започнала да објавува снимки од синот и за кратко време собрала 1,4 милиони прегледи. Сепак, покрај луѓето што ги освоила, имало и многу негативни коментари. Некои го исмеваат, други ги доведуваат во прашање родителските вештини на Кат и нејзиниот сопруг и го исмејуваат момчето.

@kat.027##gav ##halloween ##bossbaby ##cutebaby

♬ Baby Song – Lullaby player

„Некои луѓе се навистина злобни. Луѓето навистина знаат да бидат сурови, не мислам дека не би им била на одмет малку повеќе пристојност“, рекла Кат, која и покрај се нема намера да престане да ги споделува снимките на нејзиниот син затоа што, како што вели, има многу повеќе кои го сметаат Гавин за забавно момче и му се восхитуваат.

@kat.027##gav ##donttouchmytruck ##chevy

♬ My Truck – Breland

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пораката на Сара Џесика Паркер за стареењето ќе влијае на вашата перспектива за убавината: „Не ја гледам смислата во обидот да не го прифатите одминувањето на времето“

Сара Џесика Паркер има 57 години и се чувствува одлично во шестата деценија. Актерката истакнува …