Ако ви останат Велигденски јајца ова е идеална диета: За 14. дена 10. килограми помалку!

Мени за втората недела
Појадокот останува ист како и во првите седум дена: 2 варени јајца и половина цитрус (портокал, грејпфрут, или мандарина)

Понеделник
Ручек: салата и пилешко
Вечера: портокал, салата и две варени јајца

loading...

Вторник
Ручек: 2 варени јајца и зеленчук варен на пареа
Вечера: портокал, салата и две варени јајца

Вторник
Ручек: 2 варени јајца и зеленчук варен на пареа
Вечера: салата и риба на скара


Среда
Ручек: салата и пилешко
Вечера: портокал, салата и две варени јајца


Четврток
Ручек: зеленчук варен на пареа, малко посно сирење и 2 варени јајца
Вечера: салата и пилешко

Петок
Ручек: салата со сардини
Вечера: салата и 2 варени јајца

Сабота
Ручек: салата и пилешко
Вечера: овошје по избор

Недела
Ручек: зеленчук варен на пареа и парче пилешко
Вечера: зеленчук варен на пареа и парче пилешко

Оваа диета скоро и не содржи јагленихидрати и тоа е една од причините зошто би требало секому да му успее, пишува Brightside.me.

За секој случај, пред примената на оваа диета консултирајте се со лекар, бидејќи иако нема да бидете гладни станува збор за радикална промена која може да влијае на здравјето.

Екран.мк

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Руски рапер се самоубил поради Путин

Според странските медиуми, раперот Иван Виталиевич Петунин, попознат по уметничкото име Воки, извршил самоубиство поради …