Ако ви останат Велигденски јајца ова е идеална диета: За 14. дена 10. килограми помалку!

После оваа диета килограмите не се враќаат…
Доколку сакате да истопите килограми, диетата базирана на варени јајца може да биде вистинско решение за вас, особено ако после велигденските празници ви останале вапцани јајца.


Иако на оваа диета е дозволен мал број производи, научно е докажано дека ваквиот режим на исхрана може да го забрза метаболизмот и да согори мрсни наслаги.
Диетата со варени јајца трае 14. дена, а ако стриктно се придржувате до неа, килограмите кои сте ги загубиле повеќе нема да се враќаат.
Со одреденото мени потребно е да пиете доста течности што ќе помогне во исфрлувањето на отровите, а уште подобри резултати ќе имате и ако вежбате,или едноставно пешачите.
Задолжително испочитувајте ги и овие три правила:
– Никако не смеете да јадете брза храна
– Алкохол и засладени пијалоци се забранети
– Внесувањето на сол и шеќер (или замени) сведете го на минимум


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 1.233 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 (од 06.08 до 08.08.2022): Пријавени се 10. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 …