(ВИДЕО) НЕВИДЕНО СЛЕТУВАЊЕ ВО КАНАДА: Авион слетал на пат полн со патници!

Пилотот на мал авион „Пипер Чироки“ слетал на автопат кај Квебек Сити, Канада, иако во моментот на атерирањето минувале значителен број автомобили, јавува канадскиот „Си-Би-Си“.
Пилотот на „пипер“ повикал пожарникари во Квебек Сити и им рекол дека ќе слета на автопатот на неколку милји од локалниот аеродром.
„Првиот пат видов авион нда слетува на земја на автопат … Освен во филмовите“, рекол Жан-Пол Дост, кој спектакуларната сцена ја гледал од блискиот паркинг.

loading...

Авионот слетал поради квар, а на автопатот имало десетици возила, атерирањето минало без никакви последици.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) МАСЛО СО КОЕ ЖЕНИТЕ ДОМА ГИ „БРИШАТ“ БРЧКИТЕ: Оние кои го пробале велат дека му нема рамен!

Рибиното масло содржи висока концентрација на витамини А и Е, кои ја прават кожата мазна …