(ВИДЕО) Короната ни го смени животот: Но овие млади луѓе се прилагодиле за да вежбаат – иако не се на училиште!

Сакале да признаеме или не но корона вирусот го промени начинот на живот на сите луѓе, ширум светот…
Со цел, неговите бивши ученици да не престанат да бидат активни, пензионираниот професор по физичко воспитување дошол до прекрасна идеја.
Прво, се вратил од пензија а потоа почнал да ги собира учениците од соседството за да заедно вежбаат и како така ем да ги држи активни ем да им ги сврти мислите од пандемијата.
Погледнете како тие вежбаат на соодветно социјално растојание и при тоа убаво се забавуваат…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска се регистрирани 27. нови случаи на Ковид 19 – 19. лица ја загубија битката

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …