(ВИДЕО) БАРАЊЕ ОДГОВОРНОСТ: Осквернавени гробиштата на скопски Камник!

Жално и мачно е да се гледаат гробиштата на скопски Камник…
Ниту еден гроб не е поштеден од оштетување….
Во пресрет на најголемиот христијански празник, Великден, кога се слави воскреснувањето на нашиот господ Исус Христ обичај е домашните да го посетуваат вечните живеалишта на своите најблиски…
Еден од нив деновиве доживеал вистински шок кога видел што се случило…
Срамно и жално е да се види ова уништување и непочитување на нечие вечно живеалиште!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ПОВТОРНО 16. ПОЧИНАТИ ЛИЦА: Денеска се регистрирани 150. нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …