(ФОТО) Познатата турска глумица се покајала поради пластичната операција

Глумицата се покајала поради ботоксот и напоменала дека тоа повеќе нема да и падне на памет…

Турската актерка Нургул Јешилчај (44) повторно ќе притигне на малите екрани. Таа станала позната по улогата на султанијата на Косем, а сега ќе глуми во новата серија „Гулпери“.
Во оваа пауза од глума, Нургул направила неколи промени. Таа била на диета и изгубила седум килограми. Сепак, пред тоа, таа направи чекор што не успеал.
Актерката се подвргнала на естетска операција и одлучла да стави ботокс. Сепак, таа беше несреќна. Се чини дека ботоксот не е толерантен затоа што таа реагирала многу чудно. Била отечена. Таа изјавила дека ботокс и слични работи никогаш нема повторно да и паднат на памет.


Јешилча: Се прославила со улогата на султанијата Косем
Патем, Нургул им е позната на нашите гледачи од многу проектите како „Љубов и казна“ и „Туѓ живот“. Таа е подеднакво успешна во театар, филм и серија. Таа може да се пофали како една од најплатените и најпривилегираните турски актерки.
Сепак, од серијата„ Туѓ живот“, самата Нургул реши да замине и да престане да глуми. Причината е тоа што ТВ љубовникот ментално ја малтретирал и понижувал, и на снимањето и со коментари.
„Тој не сакаше да го игра мојата љубовник и кога му реков дека тоа му е работа а тој ми префрли дека јас се однесувам како проститутка, и дека тоа е она што го знам најдобро“, изјавила еднаш актерката. Таа за се зборуваше по заминувањето од серијата.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КАКО МУДРИТЕ ЛУЃЕ СЕ ОДНЕСУВААТ КОН ЛИЦА КОИ НЕ ИМ СЕ ДОПАЃААТ: Што треба да кажете и да направите за да се заштитите?

Ви претставуваме техники – што да кажете ако ве нервираат, како да постапувате на работа? …