(ВИДЕО) Игор Џамбазов упорно со песна ја брка короната – „Иш короно, иш“

Шоуменот Игор Џамбазов денеска преку социјалните мрежи се огласи од Сретеново, село покрај Дојранското езеро,за да со песна ни обелодени дека го „избркал“ коронавирусот.
„Иш короно, иш“, вели шоуменот.
Недела, Гусарот од Сретенево, стои под објавата на Инстаграм.
А како гласи текстот на песната која ја пееше популарниот шоумен, погледнете во продолжение.

View this post on Instagram

Гусарот од Сретеново

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …