(ВИДЕО) ВИ БЛАГОДАРИМЕ: Музичка прегратка од Италија и Македонија со Благој Нацоски, Александар и Дац – „Ми фалиш“


„Физички сме одвоени во емотивно сплотени како никогаш до сега. Во моменти кога далечината не одвојува но и сплотува се бориме со ова зло со заеднички сили. Никому не му е лесно но на некого му е најтешко, во мислите ни се сите оние кои изгубија најблизок. Се гушкаме музички бидејќи поинаку не е возможно засега. Македонија и Италија односно Александар, Дац и јас ви праќаме една музичка прегратка со оваа песна“, вели Благој Нацоски на почеток на видеото…


Уште ми фалиш/Mi manchi ancora


Un abbraccio musicale da parte mia e di Aleksandar & Dac…Една музичка прегратка од Александар, Дац и мене 🇲🇰🇮🇹#stayhome #iorestoacasa #седисидома

Gepostet von Blagoj Nacoski am Samstag, 11. April 2020

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …