(ФОТО) На Марс откриени древни пирамиди:„Ги користеле интелигентни видови!“

И покрај фактот дека не постојат валидни докази за живот на вонземјани, ентузијасти од НЛО ширум светот сè уште веруваат дека не сме сами во вселената. Марс е една од омилените дестинации за ентузијастите на НЛО да бараат докази за туѓи цивилизации.
Двете пирамиди се наоѓаат близу едни до други и имаат нешто што наликува на „влез“ што било свртено кон ровер камерата на НАСА, пренесува Спутник.
Wоring е самопрогласен ловец на НЛО кој „копа“ низ фотографиите на НАСА за да пронајде докази за туѓ живот и да го објави на блог. Тој претходно тврдел дека артефактите пронајдени на површината на Марс се „антички черепи“ на суштества кои „умираат од болка“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Иновација во која се вложени повеќе од 8 милијарди долари– IQOS

 Филип Морис Интернешнл (ФМИ) прави трансформација во тутунската индустрија со цел да создаде иднина без …