(ВИДЕО) Омилена „грицкалка“ за оние кои постат: Солени галети со семки!

Одлична грицкалка со пиво додека гледате филм или правите нешто друго во изолација…
Состојки:
200 г брашно
70 мл пиво
1/2 кесичка прашок за печиво
50 г истопен посен маргарин (или 50 мл масло)
сол
3 лажици сусам
2 лажици семки од тиква
2 лажици ленено семе
1/2 лажичка ким
Подготовка: исејте го брашното со печивото и додајте ги наведените состојки и замесете тесто. Вклучете го апаратот за галети, правете топчиња и притиснете ги со дланката. Печете ги во апаратот додека не поцрвенат.
Одлична грицкалка со пиво која одлично оди со пиво…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тест од 5. секунди открива дали месото е свежо или расипано

Бојата, количината на вода и ишараноста со бели ленти откриваат колку месо стоело на полиците …