(ВИДЕО) АКТУЕЛЕН ХУМОР: Корона кивање и кашлање во 2020 и последиците!!!

Еден од симптомите за корона вирусот, се вели дека е настинка, кивање, кашлање…
И, како што обично бива човекот е ѓавол па и со овој скриен непријател се пошегувал…
Секако на тема – кивање и кашлање.


Па, ако е пандемија тоа не значи дека треба и да се насмееме, нели…
Погледнете:

Кивање во 2020та 🦠🤧☠🤣⚰

Gepostet von Darko Jefremov am Montag, 6. April 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За изминатите 24. часа се потврдени 76 нови случаи на ковид 19: Вкупната бројка на дијагностицирани 2.391, оздравени се 26 пациенти – почина 1 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани …