Неверојатен пат до небото: Човек барал да го погребаат во Мерцедес – ќерката открила зошто!

Тој бил бизнисмен и татко на шест деца…
Ташакеде Пицо во Јужна Африка избрал поинаков пат „кон небото“. Имено, семејството ја исполнило неговата последна желба да биде погребан во неговиот Мерцедес, пишува британскиот „Дејли Меил“.
Питсо (72) бил однесен до своето последно почивалиште со приколка, облечен во омилениот костум со обете раце прицврстени на воланот.
Тогаш работниците за погребалната служба влегле во многу широк и длабок гроб и го спуштилер автомобилот.
Питсо бил бизнисмен и татко на шест деца. Неговата ќерка Сефора Летвака вели дека нејзиниот татко некогаш бил богат бизнисмен и имал возен парк полн со Мерцедеси, но во последно време тој имал големи финансиски проблеми и сите се продадени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …