(ВИДЕО) Учител од Загреб воодушевил: Ги посетува учениците и им свири под прозорец!

Снимката од наставникот брзо се раширила на социјалните мрежи…
Наставникот Иван Петрановиќ од основното училиште „Иван Мерц“ во Загреб, кое било оштетено во неодамнешниот земјотрес и кое го посетувало девојчето кое е единствената жртва на земјотресот, дошол на идеја да ги расположи своите ученици кои мораат да останат дома заради корона вирусот.
Како што пишува загрепски „Јутарњи лист“, овој учител го зел укулелето и ги посетува учениците на училиштето кои моментално мораат да бидат затворени во нивните домови, пеејќи и играјќи под нивниот прозорецот со цел да ги развесели барем малку.
Снимките од наставникот брзо се раширила на социјалните мрежи.
„Навистина иам супер професори на овој свет … тотална почит“, е еден од коментарите.


Ucitelj Ivan Petranovic iz os Ivan Merz koja je stradala u potresu i u koju je isla i djevojcica iz Djordjiceve, jedina zrtva potresa, obilazi ucenike u karanteni i pjeva im svoje pjesme! Bio je i u nasoj tuznoj praznoj ulici. ❤️


Gepostet von Vlatka Kolarovic am Samstag, 4. April 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …