Најпознатата селебрити сага добила продолжување: Ангелина Џоли ќе ја тужи Џенифер

Тројката Ангелина Џоли – Бред Пит – Џенифер Анистон никогаш не престанува да го исполнува просторот во медиумите. Детали за нивната врска „испливуваат“ на површината на дневна основа.

Иако медиумите со месеци пишуваат за обновената љубов на 51-годишната Џенифер и пет години постариот Бред, се чини дека во текот на целата приказна, 44-годишната Ангелина го извлекла „подебелиот крај“, која сега сака со сите нејзини сили „да го загорчи“ нивниот однос.
Поточно, таа и Бред долго време се расправале околу старателството над нивните шест деца, а сега во настојувањето да добие основно старателство над 13-годишната Шилох, 18-годишниот Мадокс, 11-годишната Нокс, 14-годишната Захара, 15-годишна Пакс и 11-годишната Вивиен, Ангелина ќе одела чекор понапред, па овој пат на суд ова немало да ја поштеди ниту Џенифер, пренесува „Globe”..


Поточно, медиумите соопштија дека Ангелина е добро подготвена за претстојната тужба, каде планира да го искористи фактот,како аргумент против Бред, дека трите најмали деца се запознале со неговата прва поранешна сопруга. Причината за ова, открива неименуван извор, е нејзиното незадоволство од нивното обединување, преку кое таа едноставно не можела да ја премине.
„Енџи им вели на луѓето Бред и Џен ќе платат за тоа“, открил изворот.


„Енџи планира да ја „доведе“ Џен на суд, така што адвокатите би ја „изррешетаат“. Тоа вкрстено испитување ќе вклучува прашања во врска на односот на Бред со неговите деца, работи што тој ги кажал за Ангхелина, другите жени што ги гледал и за неговата врска со Џенифер. Таа нема да може да се извлече“, заклучува изворот.


Да потсетиме дека Ангелина и Бред се запознале во 200. година на сетот на филмот „Господин. и г-ѓа. Смит“. Тие ја крунисаа љубовта со брак,но решија да се збогуваат пред три години. Една од причините за разводот е, наводно, алкохолизмот на Бред и несогласувањето и раздорот со неговиот најстар син, Маддокс.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПРИМЕР ЗА ВОСХИТУВАЊЕ – Се преполовил а имал 226 килограми:„Јас сум доказ дека е се’ возможно!“

Момчето кое поради лекови и љубовта кон брзата храна дотуркал до 226. килограми одлучил да …