Експлозија од вкусови: Подгответе совршен крем колач без печење

Крем колач кој е вистинска експлозија од вкусови. Бисквитот е „фино чоколаден“, а крем полнењето меко…
Состојки:
• 500 мл шлаг
• 500 мл млеко
• 2 пакувања инстант пудинг за крем со вкус на ванила (без готвење)
• 2 пакувања ванилин шеќер
• 5 лажици шеќер
• чоколадни бисквити
• млеко за омекнување бисквити
• трошки од чоколада

Подготовка
1. Ставете ги течните состојки, шлагот и млекото во сад и промешајте. Потоа додадете пудинг од шеќер и ванила. Потоа матете со миксер додека не се добие кремаста смеса.
2. Омекнете ги чоколадните бисквити во млекото и притиснете ги во долниот дел од калапот, намачкан со путер или покриен со прозирна фолија, како бисквит.
3. Распоредете ја крем смесата на бисквитот и украсете ја тортата со трошки од чоколадо.
4. Оставете ја тортата два до три часа во фрижидер.
Пријатно!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тест од 5. секунди открива дали месото е свежо или расипано

Бојата, количината на вода и ишараноста со бели ленти откриваат колку месо стоело на полиците …