Дневен хороскоп за вторник, 07.04.2020: Понекогаш е тешко да се подвлече линија или да се стави знак за еднаквост помеѓу гласот на разумот и неконтролираните емоции…

Овен
Љубов:
Партнерот не ја разбира вашата чудлива природа, бидете трпеливи и не правете погрешни работи.
Работа:
Ако премногу верувате во тоа што се случува околу вас, ве очекува стапица или деловно-финансиски неуспех.
Здравје:
Важно е да чувствувате психолошко олеснување.

Бик
Љубов:
Намерно одложувате да се соочите со некои ситуации во вашиот љубовен живот, но партнерот нема да ве остави на мир додека не ги исполните вашите ветувања.
Работа:
Добро сте информирани за новите деловни случувања и се грижите за постигнување на вашите приоритетни цели.
Здравје:
Важно е правилно да ја канализирате енергијата.

Близнаци
Љубов:
Ако сте во љубовна дилема, размислете која е причината за вашата несигурност. Не обвинувајте го партнерот однапред.
Работа:
Сè е во ваши раце, но под услов да одговорите во најдобро време или во согласност со вообичаени правила за успешен бизнис.
Здравје:
Ќе ви годат повеќе часови на здрав сон, обрнете внимание на соништата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во овој знак се раѓаат најголемите мајстори на манипулацијата: Ќе излажат кога ќе имаат потреба – се’ што ќе кажат проверете три пати!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …