(ВИДЕО) Стефан Манасиевиќ – уште една македонска ѕвездичка на The Voice во Бугарија!

Македонските, млади изведувачи, како да ја видоа својата шанса на The Voice во Бугарија, а еден од нив е и Стефан Манасиевиќ. Тој успешно се претстави во првиот круг и продолжи во тимот на Графа.
Бидејќи ова шоу не се емитува на нашите телевизии, решивме со објавување на неколку негови изведби на The Voice во Бугарија да му дадеме подршка на нашиот Стефан Манасиевиќ, за македонската јавност да биде запознаена со уште еден наш прекрасен вокал.

Инаку Стефан има снимено и неколку авторки песни:

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славна пејачка имала несреќа и се јавила од болница: „Сликата е црно бела да не ја видите сета КРВ!“

Пејачката е донесена во болница откако доживеала несреќа. Софи Елис Бекстор се јавила со црно-бела …