(ВИДЕО+ФОТО) КОРОНАВИРУСОТ ВО СПОРТОТ -Го ставила стапот меѓу градите и одиграла одличен потег…

Пејџ Спиранац, популарна американска голферка со хрватско презиме, веќе е прогласен за една од најубавите женски спортисти, а во времето на пандемијата на коронавирус, дополнително го привлече вниманието со своите провокативни објавувања на социјалните медиуми.
Бидејќи не е дозволена да ја напушти куќата поради пандемијата, таа практикува голф во затворен простор и одлучила да ги покаже своите вештини пред камерата. Облечена во хеланки и топ со деколте, таа ја гаѓала дупката, а особено внимание привлекло ставањето на стапот меѓу градите.

Инаку, Пејџ неодамна зборувала за тоа како се чувствува кога на интернет била објавена нејзината гола фотографија, која ја испратила до нејзиното поранешно момче. Фотографијата излегла откако врската се прекинала. Тој најпрво им ја испратил фотографијата на пријателите, но наскоро почнала да кружи меѓу многу други луѓе, а Спиранац започнала да прима бројни пораки од странци кои ја виделе фотографијата. Пораките биле со претежно експлицитни содржини, открива во својот подкаст.
„Беше ужасно, добив пораки од луѓе што дури и не ги познавам, и ме гледаа во така ранливо издание. Тоа беше одвратно. Кога конечно се соочив со дечкото што им ги покажа на другите, тој ми рече: „Ти си курва што ми го испрати ова и ти го заслужуваш тоа“, се присетила убавата голферка.
Пејџ тогаш одлучи да позира гола за Sports Illustrated.
„Бев целосно гол, тоа беше најдобриот момент за мене. Се чувствував моќно. Реков дека ако веќе излегоа мои голи фотографија, сакав да биде под мои услови. Тогаш го вратив моето тело под моја контрола“, завршила Пејџ, пренесува „Спортинг њуз“.

View this post on Instagram

Just working on shot shaping and ball flight👌🏻

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „НИЕ СМЕ ЕДНО“: Златан Ибрахимовиќ со објава на Фејсбук испратил можќна порака во борбата со расизмот

Шведскиот фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, испратил силна порака за поддршка против расизмот, што последните неколку дена …