(ФОТО) ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР ВО ОВИЕ ТЕШКИ ВРЕМИЊА: Купил камион брашно и го поделил на мештаните!

Имено се работи хуман гест при што осумдесет домаќинства, без оглед на финансиската состојба, добиле брашно обезбедено од нивниот сосед Зијад Делиќ.
Една од позитивните приказни за надеж и верба во добротворни цели во тешки времиња, како што е времето на пандемијата на коронавирус, потекнува од Завидовиќ, поточно од Боровница.
Имено се работи хуман гест при што осумдесет домаќинства, без оглед на финансиската состојба, добиле брашно обезбедено од нивниот сосед Зијад Делиќ.


„Изненадувањето беше големо. Но, ние го знаеме нашиот Зијад, кој е првиот што ќе помогне“, рекол еден од мештаните на Боровница.
Зијад Делиќ живеел и работел во странство долго време, поточно во Луксембург, а по работниот век се вратил во родното место.

Боровница овие денови е позната и по тоа што е место каде се регистрирани првите случаи на коронавирус од подрачјето на Завидович.

Екран

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во овој знак се раѓаат најголемите мајстори на манипулацијата: Ќе излажат кога ќе имаат потреба – се’ што ќе кажат проверете три пати!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …