(ВИДЕО) Не бадијала се вели дека е ѕвер: Кристиано Роналдо направил 142. стомачни за 45. секунди

Кристиано Роналдо на неговите фанови им задал нов предизвик, да го победат во правењето вежби за стомачните мускули…
Кристиано Роналдо уште една покажа дека е вистински ѕвер и машина.
Бидејќи во родната Мадеира и онака му е здодевно тој измислил нов предизвик.

Со 35 години за 45 секунди без никаков напор направил 142 стомачни. Секоја чест.Останува да видиме и дали некој од познатите ќе го прифати неговиот предизвик, или можеби фан и ќе го победи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „НИЕ СМЕ ЕДНО“: Златан Ибрахимовиќ со објава на Фејсбук испратил можќна порака во борбата со расизмот

Шведскиот фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, испратил силна порака за поддршка против расизмот, што последните неколку дена …