(ФОТО) ИСПОВЕД – Српски одбојкар го победил корона вирусот: „Ги добивав тие ‘лекови за коњи’, плус лекови за СИДА – Можам да кажам дека се’ се нагледав – Ова е болест која нема правила!“


Ви ги даваат оние лекови за коњи кои се пропишани за да се обидете да ја победите болеста … Исто така, ми беа дадени овие лекови за коњи. Не знам како точно е името на лекот, но знам дека се дава во комбинација со некои антибиотици, плус лекови против СИДА, секакви работи. Ова се дава седум дена, секој ден постојано и со некои други антибиотици. Јас ги надминав сето тоа пред седум до осум дена и после тоа не добивате терапија“, опишал Росиќ.
Во болницата, тој видел разни случаи за време на третманот, вклучувајќи ги и најсериозните, кои завршиле со смрт. Тој се обидува да го надмине сето тоа, затоа што по природа е мирен и смирен.
„„Можам да кажам дека сум видел сè, ова е болест која нема правила. Таа не бира млад или стар, сè е индивидуално. Од моето искуство и разговори со пријатели кои се доктори, видов сè, од поблаги и потешки случаи и, за жал, до луѓе кои не можеа да се справат со корона вирусот“, рекол на крај Росиќ.

Екран
Извор: telegraf.rs


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Златан Ибрахимовиќ си ја отворил душата: „Брат ми почина пред мене“, „Јас сум Швеѓанец но и од мешан брак“

Многумина му се восхитуваат на Златан Ибрахимовиќ поради сето она што го постигна, како и …