Тренер на безбол починал од корона вирус ден откако бил пуштен од болница

Тренерот на безбол од Њу Џерси, Бен Лудерер (30), почина откако се заразил со коронавирус, а веста за неговата смрт ја потврдило и училиштето,Cliffside, каде што работел.
“Сожалење ве информираме за смртта на Бен Лудерер, наставник и тренер на бејзбол. Сочувствуваме со неговото семејство”, се вели во соопштението.
Сопругата на Лудерер, Ранди, за „BuzzFeed“ изјавила дека таа била прва која била тестирана за коронавирус и била позитивна, а по само неколку дена, Бен започнал да покажува симптоми на вирусот.

Со влошена состојба тој заминал во болница, на лекување и набргу завршил на респиратор, но наскоро се чувствувал подобро и лекарите процениле дека може да биде испуштен од болница.
Бен покажал знаци на закрепнување на денот кога бил отпуштен од болницата, но навечер и кажал на својата сопруга дека не се чувствува добро.
Тој починал следниот ден и од болницата било потврдено дека немал здравствени проблеми пред инфекцијата со коронавирус.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Будвигов крем: Појадок кој спречува појава на бројни болести

Германската биохемичарка Јохана Будвиг открила начин за откривање на маснотии во крвта, ја сфатила важноста …