#Да бидеме одговорни и да останеме дома – ТАЖНО-Лекарите не успеале да ја спасат: Најмладата жртва на корона вирус во САД е шестмесечно бебе

Бебето било донесено во болница минатата недела, но лекарите не успеале да го спасат…
Шестмесечно бебе од Конектикат починало од коронавирус, а според здравствените работници, таа е најмладата жртва во светот досега.
Бебето било донесено во болница минатата недела, но лекарите не биле во можност да го спасат животот на бебето, пренесува Дејли Меил.
Гувернерот на таа сојузна држава изјавил дека тоа е најмладата жртва на светот досега.
Досега, најмладата жртва на пандемија на коронавирус беше 12-годишно девојче од Белгија, која почина вчера.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Најдобрите пози во сексот за студените зимски ноќи

Кога ќе дојдат студените зимски денови, навистина нема ништо попријатно од свиткување во прегратките на …