(Рецепт) Напиток кој е полн со ЦИНК и ВИТАМИН Ц: Се подготвува за 5. минути и бргу го јакне имунитетот!

Рецепт за напиток од цинк и витамин Ц
Состојки:
2 моркови
2 јаболка


1 шолја спанаќ
1 парче свеж ѓумбир
2 шолји млеко од соја
лажица семе од сусам
една лажица семки од тиква

loading...


Подготовка:исчистете и исечкајкте го, претходно добро измиеното овошје и зеленчук и ставете во блендер.Миксирајте додека не добиете хомогенма смеса, потоа додајте млеко од соја и убаво изматете.
На крај, додадете ги семињата, промешајте уште еднаш и оставете го пијалокот да отстои во фрижидер околу еден час, а потоа сервирајте. Евентуално, во пијалокот можете да додадете лажичка мед.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …