(ВИДЕО) Благој Нацоски времето во карантин го минува со македонски песни: „Зајди, зајди, јасно сонце“ меѓу омилените!

Македонскиот тенор Благој Нацоски со години живее и работи во Италија па таму го погоди и пандемијата со корона вирус, и како сите граѓани во Италија и тој е во домашен карантин…
Но, времето си го крати со изведба на најубавите македонски песни…
„One of the most beautiful Macedonian folk Songs… една од најубавите македонски песни… Uno dei più belli canti macedoni
#stayathome #iorestoacasa #седисидоме #ќебидесèворед“


Zajdi, zajdi, jasno sonce

🇲🇰🎶 One of the most beautiful Macedonian folk Songs… една од најубавите македонски песни… Uno dei più belli canti macedoni 🇲🇰🎶#stayathome #iorestoacasa #седисидоме #ќебидесèворед


Gepostet von Blagoj Nacoski am Montag, 30. März 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …