(ФОТО) ХУМАНОСТ – Фудбалер на Наполи дели бесплатни оброви на заразени од коронавирус во болници!

Аркадиуш Милик кој е сопственик на ресторан во Катовице во Полска, решил на заразените од коронавирусот да им дели бесплатна храна и да придонесе во борбата против пандемијата.
Името на ресторанот е „Храна и Топка“,а Милик се решил да им помогне на болните во Катовице каде го минал детството,па неговите вработени подготвуваат, пакуваат и делат бесплатна храна.
Ресторанот е отворен пред неколку години, Милик повод акцијата изјави:
„Да го заштитиме здравјето, да останеме во карантин“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Натчовечки напор: Контадор се „искачил’ на МонтЕверест

Алберто Контадор, прославениот шпански велосипедист, постави нов рекорд на „Еверестинг“, рекорд со време од седум …