(ФОТО) Среќни денови за Роналдо: „Мама е дома! Чувајте ги своите сакани!“

Мајката на Кристиано Роналдо во почетокот на март доживеала мозочен удар а сега е пуштена од болница. Кристиано тогаш поради неа побрзал до родната Мадеира каде и’ останал поради пандемијата со корона вирус…
Мајката на Кристиано Роналдо во почетокот на март имала мозочен удар поради што имала и операција и се опоравила. Кристиано, поради тоа, побрзал до родната Мадеира каде и’ останал поради пандемијата со корона вирус, а мајката неодамна излегла од болница во одлична состојба.
Португалскиот фурбалер во неделата на Инстаграм искажал благодарност за тоа:„Се чувствувам многу благодарно што мама си дојде дома од болница и што се опоравува. Внимавајте на своите семејства и на саканите!“

Тој објавил фотографија со мајка му и сестрите, од теретана. Ронадо е доста активен на социјалните мрежи и откако почнала пандемијата, на луѓето во повеќе наврати им советувал да слушаат вести и да останат дома.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Белгискиот нобеловец категорично тврди: Кога вака постите, телото може да се избори со рак и деменција!

На вас е што јадете и кога јадете, но научните истражувања велат дека е подобро …