Дневен хороскоп за понеделник, 30.03.2020: Потребно е толку малку за среќа, кога вашите желби и мисли се поврзани…

Овен
Љубов:
Нема причина да верувате во спонтано разоткривање или во љубовна среќа што доаѓа одеднаш. Понекогаш, првиот впечаток лесно може да измами.
Работа:
Треба да се ослободите од погрешните навики и да прифатите нечија идеја како добар водич. Успешните луѓе секогаш бараат добар совет.
Здравје:
Уживајте во омилената забава и релаксација.

Бик
Љубов:
Важно е правилно да ги оцените нечиите чувства или постапки како „поубав дел од реалноста“.
Работа:
Се грижите дека сè е во совршена хармонија, но имате впечаток дека ви недостасуваат основни информации за деловни можности.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.

Близнаци
Љубов:
Непотребно сте оптоварени со разни теми што ве оддалечуваат од вашата драга личност. Променете го вашиот начин на размислување.
Работа:
Не ви се допаѓа знаењето дека страдате од нечие самоволие или дека сте во инфериорна позиција во однос на вашите соработници.
Здравје:
Бидете умерени и избегнувајте различни предизвици.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОВОЈ ПРОПИС ЈА ЧУВА БРИТАНСКАТА КРУНА: Потенцијалниот носител не смее да го прекрши, инаку нема враќање!

Не е тајна дека кралското семејство мора да се придржува до долг список на правила. …