Дневен хороскоп, 29.03.2020: Ако не знаете нечии намери, бидете дискретни и воздржани…

Овен
Љубов:
Нема причина да се однесувате премногу гордо и импулсивно пред некој близок. Бидете поумерени во вашите барања.
Работа:
Не дозволувајте некој да ви даде големи ветувања. Потребна ви е „тест ситуацијае“.
Здравје:
Слободното време посветете го на рекреација.

Бик
Љубов:
Емотивната средба со едно лице е минлива кулминација. Нема причина да бидете во заблуда.
Работа:
Ако ве привлекуваат мистериозни ситуации или некои двојни игри, не занемарувајте го потенцијалниот ризик.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации.

Близнаци
Љубов:
Планирајте прошетка или емотивна средба,ќе ви годи друштво на блиска личност. Важно е да се чувствувате пожелно во нечија близина.
Работа:
Секогаш постои полесен или потежок пат кон успехот, внимателно анализирајте ги различните можности што постојат на деловната сцена.
Здравје:
Емоционалната афирмација има позитивен ефект врз вашето расположение и мотивација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОВОЈ ПРОПИС ЈА ЧУВА БРИТАНСКАТА КРУНА: Потенцијалниот носител не смее да го прекрши, инаку нема враќање!

Не е тајна дека кралското семејство мора да се придржува до долг список на правила. …