(ВИДЕО+ФОТО) Венчавки во време на корона: Овие парови не дозволиле пандемијата да им ги расипе плановите

Пандемијата на коронавирус ги расипа плановите за венчавки на многу парови, но некои одбија да го дозволат тоа, пренесува Glamour.
Иако тие морале да се прилагодат на новата ситуација и да бидат многу креативни, свадбите на овие парови се магични како оние на кои сме навикнати, ако не и повеќе волшебни затоа што покажуваат дека не постои вирус што може да се најде на начин на вистинска љубов.

Двојка се венчала на улица

View this post on Instagram

Well… the news spread fast lol. Although it was last minute and for very unromantic insurances purposed, this will be a moment we will never ever forget. . Thank you so much @iknowmattwilson for agreeing to put something together so last minute. It was more than we could have ever expected. Honestly, when I saw you and @stephsine had dressed up, I thought, “holy shit! We are doing this for real.” . The passage from Love in the Time of Cholera was so incredibly perfect, and I wouldn’t expect anything less from you. . Thank you to our friend @kktapper for the jumpsuit and the pictures. You captured this beautifully. 💜 . And thank you to our friends @harold_gibbons, @joselynmujica, and @erikahenningsen for joining us at a socially acceptable distance, last minute. . The outpouring of love has been overwhelming. We are so so glad this has brought a little bit of joy during this time. . We’re all back in our houses, staying inside as much as we possibly can. . Sending love and healthy, calm energy to everyone during this time. 💜💜 . . . . #loveinthetimeofcorona #lgbtqia #lesbianwedding #coronawedding #sendinglove #newyorkcity #washingtonheights #nycwedding

A post shared by Wheels (@wheelsfit) on

Рејли Џенингс и Аманда Вит стапиле во брак среде улица на Њујорк а церемонијата од својот прозорец ја водел нивниот пријател, исто така свештеник на Универзалната животна црква – онлајн црковна заедница која нуди свештенички должности на луѓе од различни култури, вери и верувања.
Тие планирале да стапат во брак на есен, но кога сфатиле дека некој од нив може да биде без работа и приходи, тие ги смениле плановите и брзо организирале нова свадба, откриваат за „The Cut“.
Едната невеста носела позајмен џемпер, а другата костум, а двете биле во патики. Свештеникот кој ја водел церемонијата читал поглавја од книгата „Љубов во ерата на колера“, а церемонијата од своите прозорци и балкони ја следеле соседите.

Брачна двојка се венчала во супермаркет

На 14. март израелската влада забрани собири за повеќе од 10. лица како превентивна мерка за спречување на ширење на вирусот, со исклучок на супермаркетите, каде што дозволиле да се соберат до 100. луѓе, пренесува Glamour.Почитувајќи го ова правило, една двојка се венчала во супермаркет, па дури имала и бенд.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Банана крем колач: Брз летен десерт без печење!

Ќе уживате во феноменалниот вкус Состојки: 500 мл млеко, 1 кесичка пудинг од ванила, 80 …