„Лица и дела“ – Поблиску со творештвото на Живко Поповски – Цветин

Гостин е Живко Поповски – Цветин, уметник кој најмногу слика цвеќиња а најпознат е по цвеќето на мирот.
Цветин има учествувано на многу хуманитарни акции за школи во странство…Негова најнова желба е со своите дела да влезе во Гинисовата книга на рекорди.
Живко Поповски – Цветин имал многу изложби но и песни меѓу кои е најпозната „Ружа“…
Вечерва поблиску со неговата работа и планови ќе се запознаеме во разговорот со Мери Младеновска.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ОЧЕКУВАЛ – СЕ’ ШТО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ НА НОВАТА BATWOMAN: Еве која глумица ќе ја игра, една работа се случува првпат во историјата!

Џавасија Лезли (33), која претходно глумеше во познатата драматична комедија, е новата „Бетвоман“. Таа треба …