(ВИДЕО) ИТАЛИЈА – Пандемија со корона вирус: Прекрасен гест – Рома ги изненадила најстарите навивачи!

Фудбалскиот клуб Рома ги изненадил своите најстари навивачи, кои се најзагрозени со пандемијата на корона вирус, и им дарувала пригодни подароци но и дресови на првотимците.
Волонтерскиот тим на клубот од Рим ги посетил навивачите, со сезонски влезници, а кои се постари од 75. години и им врачил подароци.
Во Италија од корона вирус починале повеќе од 9.000 лица, а повеќе од 86.000 се заразени…

Г.О.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО: Алек Болдвин на премиера дошол со сопругата и шесте деца!

Алек Болдвин (63) и неговата сопруга Хиларија (37) присуствуваа на премиерата на неговиот нов филм …