(ФОТО) ТАЖНО – Италијански доктор ги кажува последните зборови на колегите бидејќи има корона вирус и повеќе нема шанси да преживее!

Јулиан Урбан,38. годишен доктор кој работел во болница во Ломбардија, Италија, им ги упатил последните зборови на колегите:
„Сега повеќе не сме доктори туку сортирачи кои одлучуваат кој ќе живее а кој ќе умре, бидејќи овие пациенти со своите животи го платија данокот на италијанскиот медицински систем. Никогаш ниту во моите најголеми кошмари ниту не помислував дека ќе го видам ова што се случува во Италија и нашите болници во изминатите неколку недели. Кошмарот продолжува а реката станува се’ поголема и поголема.


Не сум бил дома шест дена. Не се сеќавам кога последен пат јадев. Ја остварив мојата безвредност на овој свет.Сакам мојот последен здив да го искористам да им помогнам на другите.Среќен сум што се вратив кај Бога додека сум опкружен со страдањето и смртта на моите сограѓани“.

Извор: this-is-italy.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно …