Дневен хороскоп за петок, 27.03.2020: Некој од страна не треба да влијае на вашето расположение или договорот што го имате.

Овен
Љубов:
Нема причина да сезалажувате со било какви илузии или ветувања. Разговарајте искрено со вашиот партнер.
Работа:
Ако се грижите за одржување на добар деловен рејтинг, мора да прифатите нечие влијание или мислење на мнозинството.
Здравје:
Премногу грижи влијаат на лошата концентрација и расположението.

Бик
Љубов:
Ви се чини дека саканата личност реагира на секој ваш потег. Организирајте некоја забава за двајца, бидете доволно имагинативни.
Работа:
Чувствувате наплив на позитивна енергија, мислите дека сè што започнувате може да се направи подобро од вашите соработници.
Здравје:
Важно е да уживате во убавите работи што ве инспирираат на позитивно расположение.

Близнаци
Љубов:
Воздржете се од различни провокации, нечие однесување или емоционалната улога можат лесно да ве измамат.
Работа:
Нема причина да очекувате големи привилегии или нечија согласност. Фокусирајте ја вашата концентрација на решавање на практични цели.
Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Фасцинантни призори: Кога ќе се здружи јато птици настанува чиста магија!

Комбинација на вистинско место во вистинско време, но и камера која токму тогаш „шкљоцнала“, дава …