Никогаш не се предаваат: Овие хороскопски знаци се родени борци

Скорпија
Иако им е тешко да се дистанцираат од другите и да ги апсорбираат чувствата на сите други, нивниот силен карактер им помага да се охрабрат себеси и другите во тешки времиња и да излезат од се посилни отколку порано. Скорпиите се особено добри говорници, но тие исто така знаат да ги слушаат другите, па секогаш ја кажуваат вистинската работа, поради што астролозите ги советуваат да го користат својот талент најдобро што можат.

Јарец
Тврдоглави по природа, Јарците никогаш не се откажуваат од ништо, што понекогаш може да биде добро, но честопати и лошо за нив и за другите. Позитивната работа е што им приоѓаат на сите со голем ентузијазам и вложуваат многу напор во сè што прават,па ретко кој ги доживува негативно. Напротив, Јарците, поради својата упорност, често се модели на другите.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ИНТИМНА ЦЕРЕМОНИЈА – Случајна минувачка во Њујорк снимила несекојдневна венчавка: Само младенците и матичарот!

Кога случајната минувачка Невона Фридман шетала преку Бруклинскиот мост во Њујорк, не се надевала дека …