ИЗВЕШТАЈ НА СТРУЧЊАК И ИТАЛИЈАНСКО ОФИЦИЈАЛНО ЛИЦЕ ЈА ШОКИРАЛ ЈАВНОСТА: Илјадниците мртви во Италија не ги уби само корона вирусот!

Извештајот покажува дека причината за скоро 88% од наводните смртни случаи од „Ковид19“ во Италија, всушност би можело да бидат нешто друго.
Начинот на кој Италија ја регистрира смртта го објаснува нивниот зголемен број случаи/смртни случаи од корона вирусот, тврдат експерти и извештаи од италијанскиот Национален институт за здравство (ИСС).
Професорот и научен советник на италијанскиот министер за здравство, цитирајќи го наведениот извештај на Институтот, рекол:
„Начинот на кој ја утврдуваме смртта во нашата земја е многу издашен во смисла на тоа дека сите луѓе кои умираат во болниците со коронавирусот се регистрирани како што умреле од коронавирус… По преиспитувањето од страна на Националниот институт за здравство, 12. проценти од смртните случаи дојдоа како директна последица од корона вирусот, додека 88 проценти од пациентите кои починале имале најмалку еден пред-морбидитет – многумина имале два или три”.


Речиси сите медиуми го пренесоа тоа, но сепак никој не се справува со тоа.
Претседателот на италијанската служба за цивилна заштита, дури и последен пат им се обратил на граѓаните, укажувајќи на голем број човечки жртви на утринскиот брифинг на 20. март, при што рекол: „Сакам да се сеќавате на овие луѓе кои починале од корона вирусот, а не на коронавирусот“.


Што навистина значи тоа?
Ова значи дека бројот на починати во Италија може да биде вештачки надуен.
Ако е тоа точно, тоа би значело дека вкупниот број на Италијанци кои, всушност, починале од вирусот „Ковид19“ може да биде многу помал – дури 700.
Ова би довело до тоа Италија, која моментно е статистички напред во однос на смртните случаи со Ковид19,е во рамнотежа со остатокот од светот.
Ова значи дека илјадници луѓе чија смрт во моментот се припишуваат на корона вирусот,а кои се користат за да се оправда воведувањето на мерки за изедначување со медицинскиот воен закон, можеби воопшто не умреле од корона вирусот, туку од сериозна хронична коморбидитет (карцином, срцеви заболувања и сл.)

Извори:
swprs.org
off-guardian.org
webtribune.rs

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно …