Дневен хороскоп за четврток, 26.03.2020: Имате добро чувство, едвај чекате да запознаете личност која има позитивен ефект врз вашето расположение…

Овен
Љубов:
Во средбата со некој близок нема потреба од мистификација, на овој начин секој станува жртва на сопствените заблуди.
Работа:
Дозволете им на вашите соработници да се докажат во ситуации што ве вознемируваат. Важно е да се биде добро организиран.
Здравје:
Поминете ја вечерта на помирен начин, релаксацијата ќе биде пријатна.

Бик
Љубов:
Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да ве наведе на своите емотивни планови.
Работа:
Ситуацијата што е едноставно деловно решение за вас, за некој друг изгледа како комплицирана постапка.
Здравје:
Избегнувајте стресни и напорни ситуации, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Треба правилно да ги решите вашите емотивни дилеми пред некој да ве доведе пред свршен чин и во срамна ситуација.
Работа:
Претерувате со вашата љубопитност или треба да се вклучите во туѓите деловни планови. Вие трошите вредна енергија во некои споредни ситуации.
Здравје:
Контролирајте ги внатрешните конфликти.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 18.10.2021: Не е дозволено се што посакувате во љубовна врска, секогаш избирајте го најдоброто решение…

Овен Љубов: Важно е да делувате волшебно на вашиот партнер. Во согласност со емоционалната инспирација, …